Bu sayfa : 1105813 kez ziyaret edilmiştir.
06 Ocak 2012

Şahin İl Başkanlığının Düzenlediği Halk gününe katıldı
Malatya Milletvekili Mustafa Şahin AK Parti Malatya İl Başkanlığı’nda düzenlenen Halk Günü’ne Nöbetçi Milletvekili olarak katıldı.

Şahin halk günü dolayısıyla düzenlediği bilgilendirme toplantısında şunları söyledi:

Değerli Basın mensupları

Her ay düzenli olarak halk günleri vesilesiyle gerçekleştirdiğimiz Bilgilendirme toplantısına hepiniz hoş geldiniz.

Sözlerime başlamadan önce Şırnak Uludere ilçesinde hayatını kaybeden 35 vatandaşımıza ALLAH’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum.

   Elbette yaşanan çok acı, çok trajik bir olay. Elbette bu olayın sorumluları, nasıl olduğu, neden olduğu araştırılıp sorumluları bulunmalı, bu olay mutlaka aydınlığa kavuşturulmalıdır. Lâkin, bu müessif olayı istismar etmek isteyenlere âlet olmamak gerekir. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Devletimiz halkını aslâ bombalatmaz. Olaydan etkilenerek terör örgütünün üzerine gitmekten vazgeçmek, Türkiye’ye ve milletimize ihanet olur. Bu olayın istismarına hep beraber karşı çıkmalıyız.

 Ama bunu  Devlet halkını bombalıyor" diye sunmak olayı, durumu, gelişmeyi açıklamıyor. Bu olaya eğer ciddi, objektif, merhametli, tarafların haklarını da koruyacak bir ad koyacaksak bunun adı "Devlet vatandaşlarını bombalıyor" değildir.

Bunun adı "PKK terörünün yansımasıdır. Eğer bölgede karakollarımız sık sık basılmıyor olsaydı, askerlerimiz 10’ar, 20’şer, 30’ar acımasız biçimde katledilmiyor olsaydı, köyler basılıp öğretmenler, imamlar, öğrenciler öldürülmüyor olsaydı, PKK terörü denilen Türkiye’nin engellenmesi, dünyada layık olduğu yeri almasının önlenmesi hareketi olmasaydı böyle bir olayın olma ihtimali nedir? Eğer PKK terörü diye bir olay olmasaydı bugün böyle bir yanlışlığın, hatanın olma ihtimali sıfırdır.

 Bu olay PKK terörünün bölge halkına isteyerek ya da istemeyerek nasıl zarar verdiğini, sorunu nasıl çözümsüzleştirdiğini gösteriyor. PKK’lı terörist zannedilerek öldürülen kurbanlar ilk planda PKK terörünün kurbanlarıdır. Devletin ve güvenlik güçlerinin kusuru bundan sonra gelir, ikinci plandadır.

Bilgilendirme toplantılarında başlıklar halinde bir aylık süre zarfında gerek TBMM’de gerekse de Malatya’da ilimize gelen hizmetlerin hızlanması ve halkımızın sıkıntılarının asgariye indirilmesi için yaptığımız çalışmaları sizlerle ve Malatya kamuoyuyla paylaşmak istiyorum.

  İlimizde bulunan Bölge müdürlüklerine Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ve Doğu Koruma ve Milli Parklar Bölge müdürlükleri eklenmiştir.

Orman ve Su İşleri Bakanlığının yeniden yapılandırılması kapsamında 15 kente Doğa Koruma ve Mili Parklar Bölge Müdürlüğü kurulmuştur.14 ilde bulunan il müdürlükleri Malatya’da kurulan bölge müdürlüğüne bağlanmıştır.

Bu yapılanma ile birlikte doğal hayatı koruma noktasında daha verimli çalışılması sağlanacaktır.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın taşra yapılanması çerçevesinde de Malatya’da Fırat Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü kurulmuştur.

İlimizin kalkınması ve gelişmesi açısından son derece önemli olan Gümrük ve Ticaret bölge müdürlüğünün ilimize kurulması ticareti ciddi anlamda geliştirecektir.

İnsanlığımızın ortak mirası olan Nemrut dağı ile ilgili iç ve dış turizmin artırılması için Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Nemrut’un Malatya tarafında kalan bölümünde turizm planlamasına izin verdi.

Bu konuyla ilgili Malatya tarafındaki yolun açılması için İl Başkanlığı döneminde yapmış olduğumuz çalışmaların semeresini almış olduğumuzu düşünüyoruz.

Alınan bu kararla Nemrut’a hem Adıyaman hem de Malatya üzerinden iki taraflı gidişin olması özellikle turizm açısından ciddi bir artış sağlayacaktır.

Malatya havaalanımızın aktif bir şekilde çalışması göz önüne alınarak alınan bu karar sonucu gelen turistler bir saat içerisinde Nemrut dağına ulaşma şansını elde edeceklerdir.

Sağlık Bakanlığının 2012 Mali Yılı Bütçe görüşmelerinde de Malatya’ya yapılması planlanan 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile ilgili olarak Sağlık Bakanımız Sayın Recep Akdağ Malatya’ya 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin 2012 yılı yatırım programına dahil edileceğini belirterek, bununla ilgili olarak proje çalışmalarına başlanacağını söyledi.

 Ayrıca İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi için 2milyon TL,

İnönü Üniversitesi karaciğer nakli ünitesi için 3milyon TL Maliye Bakanımızdan talep edilmiştir. Bakan Bey’de gereken ödeneğin ayrılacağını bizlere ifade ettiler.

     Sizlerin de malumu olduğu üzere TBMM Genel kurul mesaisinden sonra ilimize gelerek esnaflarımızla, muhtarlarımızla Sivil toplum kuruluşu temsilcilerimizle biraya gelerek ilimizin menfaatleri için neler yapılması konusunda istişarelerimize devam ediyoruz.

  Malatya’da olduğumuz süre zarfında teşkilatımızın çalışmalarına katılmaya büyük önem veriyoruz. Bu anlamda ilçe kongrelerimize katılıyoruz. Yeni seçilen ilçe başkanlarımızı ziyaret ederek onlarla da ilçelerinin sorun ve sıkıntıları hakkında bilgi alışverişinde bulunuyoruz.

 Sözlerimi bitirirken basın toplantımıza katılan siz değerli basın mensuplarına ve teşkilat üyelerimize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Bu haber : 2969 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 962120 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1022113 kez ziyaret edilmiştir.