Bu sayfa : 1095341 kez ziyaret edilmiştir.
12 Mayıs 2013

Sağlıklı nesillerin yetişmesinde annelerimizin önemi büyüktür
 

 

Hayatın her alanında etkin bir biçimde yer alan kadınlar, aynı zamanda annelik gibi hayati bir sorumluluğu da üstlenmişlerdir. Annelerimiz, sağlıklı toplumsal yapının, huzurlu aile ortamının temeli olup, merhameti, çileyi, mücadeleyi, ve fedakarlığı, aşk haline getirmiş eli öpülesi insanlardır.

Toplumda kendine güvenen, milli ve manevi değerlere sahip,  hayatına yön verebilen, zorluklar karşısında yılmayan, ahlaki değerlerini tam olarak benimsemiş özü ve sözü bir olan nesillerin yetiştirilebilmesinde annelerimizin önemi çok büyüktür.

 

Bizleri birçok zorluk ve fedakarlıkla  büyüten annelerimize karşı,her zaman iyi davranıp, onlarla iyi ve güzel geçinmeliyiz. Mensubu olduğumuz  İslam dini de  Kadın’a ve Anne’ye çok büyük değer  vermiştir. Bizim Peygamberimiz "kime iyilik yapayım?" diye üç defa soran bir kişiye her defasında da, "Anne’ne" cevabını verirken dördüncü defada, babasına iyilik yapması gerektiğini söylemiştir.

Hayatımıza, varlıklarıyla anlam katan ve güzelleştiren aynı zamanda da dünyanın en yüce görevini üstlenen annelerimizin “Anneler Günü’nü” yürekten kutlar, hepsini saygı, minnet ve şükranla selamlıyorum.

 


Bu haber : 2329 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 951889 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011645 kez ziyaret edilmiştir.