Bu sayfa : 1095295 kez ziyaret edilmiştir.
04 Haziran 2013

Şahin esnafı ziyaret etti
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, "Sandıkla bulamadıkları desteği maalesef sokaklarda bulmaya çalışıyorlar" diyerek, sokak kültürünün bir kenara bırakılması gerektiğini söyledi.

Beraberinde, il başkan Yardımcısı Selim Çağlar ve parti yöneticileriyle birlikte Çınarlı Camii ve Pamuk Han etrafındaki esnafları ziyaret eden Şahin, burada basın mensuplarının sorularını da cevaplandırdı.

Bazı esnafın, bu bölgenin araç trafiğine kapatılması nedeniyle işyerinin azaldığı şeklindeki şikayetlerini değerlendiren Şahin, "Belediyemiz bir karar alırken ya anket yapar veya esnaf ile görüşüp karar alır. Çoğunluk esnaf buranın araç trafiğine kapatılması yönünde görüş bildirmiş ki, böyle bir uygulama başlatılmıştır" dedi.

İstanbul Gezi Park olaylarına da temas eden Milletvekili Şahin, bu konuda ana muhalefet partisi CHP'yi de eleştirdi. Şahin, "Sandıkla bulamadıkları desteği maalesef sokaklarda bulmaya çalışıyorlar. 30 bin insanımızın kanın dökülmesinden sonra bunu durdurmak için barış sürecine başlatan iktidarımızın marjinal gruplar kaos oluşturarak, iktidarımızı yıpratmaya çalışıyorlar. Yüzde 34'lerden başlayıp, yüzde 50'leri aşan iktidarımız maalesef derin güçleri rahatsız etmiştir. Gezi Parkı'nda yapılacak olan düzenlemeleri bahane edip, 1980, 1960 darbesi öncesi,28 Şubat 1997 öncesi, aynı mihraklar, aynı güç odaklarının işbaşına geldiklerine şahitlik etmekteyiz. Ancak bunlara alet olan bir Cumhuriyet Halk Partisi var. Şiddetle bunları kınıyorum. Demokratik hukuk devletinde, sokak kültürünü bir kenara bırakmanız gerekiyor. Dün aynı gelenekten gelmiş olabilirsiniz, marjinal gruplar içinde faaliyet yapmış olabilirsiniz, ancak bugün CHP'nin içinde siyaset yapanlar bu konuda hala dünkü Marksist Leninist örgütleri gibi sokaklara çıkıp tahrip yapanlara destek olmaları çok manidardır" ifadelerini kullandı.

Şahin, teşvik yasası konusunda da, "49 il'de var olan 5084 sayılı Teşvik Yasası Başbakanımızın talimatı ile Bakanlar Kurulunda imzaya açıldı. Yeni bir düzenlene sanayicimiz için çıkarılacaktır" dedi. 

 

 


Bu haber : 2392 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 951843 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011599 kez ziyaret edilmiştir.