Bu sayfa : 1095273 kez ziyaret edilmiştir.
09 Haziran 2013

Köklerimizle barışık olmalıyız
 

Battalgazi ve Anadolu İmam-Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (BİHAMDER) tarafından 8. Geleneksel Pilav Günü ve Mezunlar Buluşması etkinliği düzenlendi.

Etkinlikte Milletvekilleri adına konuşan AK   Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin konuşmasında şunlara yer verdi:

"Ben her ne kadar imam-hatipli olmasam da; İslami ilimleri imam Hatipli arkadaşlarımız mektepli olarak bu bilgileri aldılar ama biz de çocukluğumuzdan itibaren bu kardeşlerimiz sayesinde adeta bir alaylı olarak öğrenmeye çalıştık. Cenab-ı Allah sizlerin eksikliğini vermesin.

Bu güne kadar ülkemizin içerisinde bulunduğu o zor şartları ancak imam-hatipli bir ekip aşabilirdi. Gerçekten belki 200-250 yıldan bu tarafa bu ülke üzerinde oynanan oyunlar, o kirli senaryolar; Allah'a hamdolsun 2002 yılından bu güne kadar bertaraf edilerek iyi bir noktaya geldiği kanaatindeyiz. Bugün başımızda eğer imam-hatipli bir başbakan varsa biraz önce konuşan belediye başkanımız eğer imam-hatipli ise milletvekillerimizin çoğu imam-hatipli olarak faaliyetlerini, hizmetlerini sürdürüyorlarsa inanın emin ellerdeyiz. Bu gün işte bakıyorsunuz ülkenin değişik coğrafyalarında yine bazı senaryolar devreye konulmaya çalışılıyor ama hiçbir zaman için biz bu oyuna gelmeyeceğiz, hep beraber olacağız, bir olacağız, iri olacağız ve diri olacağız. Onun için önce biz kendi köklerimizle barışık olacağız.

Başta buradan mezun olan bütün kardeşlerime ve bunların yetişmesinde emeği geçen bütün öğretmenlerimize ve idarecilerimize velilerimize, ebeveynlerimize en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Allah hepsinden razı olsun. Bu fani dünyadan baki dünyaya göç edenlere de Cenab-ı Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Allah hepsinden razı olsun."


Bu haber : 2239 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 951821 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011577 kez ziyaret edilmiştir.