... error: no page, no permissions, no service ...
Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/comtr/public_html/includes/dovizler_merkez.php on line 160
Mustafa Şahin Malatya Milletvekili
Bu sayfa : 1095250 kez ziyaret edilmiştir.
14 Haziran 2013

Mazlum Suriye halkının yanındayız
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan ve geçtiğimiz günlerde Malatya'da kurulan konteyner kente yerleştirilen Suriyelileri ziyaret etti.

Beydağı Konaklama Tesisleri olarak adlandırılan konteyner kente gelen Şahin, Başbakanlık Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürü Hamza Demiralp'ten çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Suriyelilerle iletişim kurulabilmesi için konteyner kentte tercüman görevlendirildiğini dile getiren Şahin, kurulan tesiste Suriyelilere pek çok konuda imkanlar sağlandığını ifade etti. Şahin, "Amacımız buraya yerleştirilen kardeşlerimize en az kendi evleri kadar rahat edebilecekleri bir ortam oluşturmaktır. Onun için bu kardeşlerimizi Malatya'ya getirdik" dedi.

Ülkelerindeki olaylar nedeniyle Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin dertlerinin kendi dertleri olduğunu vurgulayan Şahin, "Duamız oradaki savaş, huzursuzluk ortamı bittikten sonra kardeşlerimizin kendi yurtlarında, devletlerinde, topraklarında yaşamalarıdır. Çünkü biz Çanakkale'de bu toprakaları korumak için kardeşlerimizle düşmana karşı omuz omuza çarpıştık" diye konuştu.

Koyterner kente Suriyelilerin gelmeye devam ettiğini ve ay sonuna kadar 10 bin Suriyeli'nin tesise yerleştirileceğini hatırlatan Şahin, "Mazlum Suriye halkıyla tarihin köklerinden gelen bir bağımız var. Bugün AK Parti iktidarı olarak insani görevimizi yerine getiriyoruz. Bu bölgeye bu insanları yerleştirdik. Mazlum Suriye halkının yanındayız, Suriyeli kardeşlerimize her türlü yardımı yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Süt dağıtımından eğitime, sosyal hayata kadar her türlü imkan sağlanılıyor. 100'den fazla güvenlikçi görev yapıyor, dış korumasını ise jandarma yapıyor. Amacımız buradaki insanların sorunlarını en aza indirmek ve insanca yaşamalarına yardımcı olmaktır. İnşallah zamanla kendi topraklarına dönecekler kendi topraklarında kimseye ihtiyaç duymadan yaşayacaklardır" ifadelerini kullandı.

 


Bu haber : 2467 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 951798 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011554 kez ziyaret edilmiştir.