Bu sayfa : 1095456 kez ziyaret edilmiştir.
10 Ocak 2012

Çalışan Gazeteciler günü
 

Milletvekilimiz Sn.Mustafa Şahin’in 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

 

 Yönetimle halkın arasında bağlantı kuran, bilgi akışını sağlayan, toplumsal varoluşta yaşanılan tüm ayrıntıları her bireye eşit olarak ulaştıran basın camiamız, toplumun en önemli nesnel gerçekliğidir. Bu nedenle, güçlü gazeteci, güçlü basın kuruluşunun, güçlü basın kuruluşları da güçlü demokrasinin tesisini sağlayacaktır. 

 Vatandaşların bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme özgürlüğünün en temel hak olduğu görüşü, modern dünyanın tartışmasız gerçeğidir.

   Haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, insanların toplum ve dünya ile bütünleşmesinde önemli bir misyona sahiptir.

   Basının toplumun sesi olma işlevini yerine getirebilmesi,basın özgürlüğünü kısıtlayan engellerin kaldırılmasına,doğru ilkeli,kişilik haklarına saygılı habercilik anlayışının benimsenmesine, her şartta meslek etiğinin gözetilmesine, basın çalışanlarının haklarına sahip çıkılmasına onlara özgür çalışma ortamı sağlanmasına bağlıdır.

   Bu duygu ve düşüncelerle,gazetelere ekonomik ve sosyal imkanlar sağlamak için 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe giren 212 sayılı yasanın kabulü nedeniyle ilan edilen çalışan gazeteciler gününde,ilkeli tarafsız yayın yapan tüm gazetecilerin 10 ocak Gazeteciler gününü kutluyor,tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.


Bu haber : 2889 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 952001 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011760 kez ziyaret edilmiştir.