Bu sayfa : 1095337 kez ziyaret edilmiştir.
18 Temmuz 2013

Koğuş sisteminden tek yataklı odalara
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, hastanelerde daha önceleri olan 8-10 hastanın aynı odada kaldığı koğuş sisteminden 2 veya tek yataklı odalarda hastaların tedavi gördüğü oda sistemine geçildiğini söyledi. 

 Beraberinde AK Parti İl Başkan Yardımcıları Mahmut Özer ve Nadir Çalık ile parti yöneticileriyle birlikte Malatya Devlet Hastanesi'ni ziyaret edip, hastalara 'geçmiş olsun' diyen Milletvekili Şahin, hastane yöneticisi Vahap Boztepe'den hastanenin durumu hakkında bilgi aldı. 

 Servislerde hastaları ziyaret edip, paket içinde iftarlık hurma hediye eden Milletvekili Mustafa Şahin, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Malatya'da bulunduğumuz süre içerisinde ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Hastalar bizim için önceliklidir. Hastaları ziyaret edip hem 'geçmiş olsun' diyelim hem de hizmetlerden ne kadar memnunlar onu görmek istedik. Ama gördük ki hem hekimler hem de hastaneden memnun olduklarına şahit olduk. Daha önceleri olan 8-10 hastanın aynı odada kaldığı koğuş sisteminden 2 veya tek yataklı odalarda hastalarımız tedavi görüyor" dedi. 

Şahin, AK Parti iktidarları döneminde bu çalışmanın yapıldığını ifade etti. 

Şeker arazisine yapılan yeni hastane devreye girdikten sonra şehrin doğu tarafında devlet hastanesi eksikliği olacağı şeklinde serzenişler olduğunu söyleyen Şahin, "Bu bölgede en az poliklinik ve acil hizmetlerinin yapılacağı bir merkezin devreye sokulacağı çalışması var" şeklinde konuştu. 

Devlet Hastanesi Yöneticisi Vahap Boztepe ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz. Her zaman desteklerini görüyoruz" ifadelerini kullandı. 


Bu haber : 2338 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 951885 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011641 kez ziyaret edilmiştir.