... error: no page, no permissions, no service ...
Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/comtr/public_html/includes/dovizler_merkez.php on line 160
Mustafa Şahin Malatya Milletvekili
Bu sayfa : 1095291 kez ziyaret edilmiştir.
20 Temmuz 2013

Gündüz sivil toplum,gece mahalle ziyaretleri
  AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin "Bugün artık defalarca darbeye teşebbüs etmelerine rağmen bu ülkede halkın vermiş olduğu yetkiyi kendi namusu bilip onlara aslanlar gibi sahip çıkan bir Başbakan'ımız ve ekibi var olduğu sürece bundan böyle inşallah bu bahtı karalar hiç bir zaman için bu ülkede bir daha muktedir olan bir iktidarı alaşağı edemeyecekler" dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin Ramazan ayı programları çerçevesinde ziyaretlerine yoğun bir şekilde devam ediyor.Gündüz sivil toplum kuruluşlarını ziyaret edip görüş ve önerilerini dinleyen Milletvekili Mustafa Şahin iftar sonrası ise her akşam bir mahallede vatandaşlarla bir araya gelip sorunlarını dinliyor.

  Ramazan programları kapsamında teravih namazı sonrası merkeze bağlı Yaka Mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelen Milletvekili Mustafa Şahin burada yaptığı konuşmada "Meclise gitmiş olduğumuz şu son günde torba yasayla 80'den fazla kanunu yeni baştan şekillendirdik.24.dönem 3.yasama döneminde 40'tan fazla kanun maddesini değişik alanlarda yeni baştan resetlemişiz.Bunları niye yaptık?Çünkü artık o gömlek insanlarımıza dar gelmeye başladı.Onu o bedene uydurmak zorundasınız.1920'li yıllarda Cumhuriyetin o çocukluk dönemlerindeki yasalarla devam etmeye çalışmışız.Çocuk doğar,büyür,gelişir,olgunluk evresini geçirir.Cumhuriyet çocukluk dönemi yaşamış.Bu CHP'nin,statükodan yana olan insanların bize en büyük handikaplarından biri olmuştur. olmuş ifadelerini kullandı.

 Şahin AK Parti hükümetinin birçok kez darbe girişimiyle düşürülmeye çalışıldığını söyleyerek "Bugün artık defalarca darbeye teşebbüs etmelerine rağmen bu ülkede halkın vermiş olduğu yetkiyi kendi namusu bilip onlara aslanlar gibi sahip çıkan bir Başbakan'ımız ve ekibi var olduğu sürece bundan böyle inşallah bu bahtı karalar hiç bir zaman için bu ülkede bir daha muktedir olan bir iktidarı alaşağı edemeyecekler. Onlar ne derlerse desinler,ne yaparlarsa yapsınlar biz yürümeye koşmaya bu kervanı koşturmaya devam edeceğiz.bizler bu ülkede onurlu,şahsiyetli birer insan olarak yaşayacağız diye konuştu.

  Vatandaşlarla uzun süre sohbet edip sorun ve sıkıntılarını dinleyen Şahin torba yasayla birlikte Köylerde ve mezralarda yapılacak konut, imar planı gerektirmeyen tarım ve hayvancılık amaçlı yapılar, bakkal, manav, berber, köy fırını ve kahvesi, lokantası, büfeler ve kooperatif binası gibi yapılar için yapı ruhsatı aranmayacağını söyledi.

 Milletvekili Mustafa Şahin sözlerini şöyle sürdürdü:

 Mera, yaylak ve kışlakların geçici yerleşim yeri olarak uygun görülen kısımları, valilikçe bu amaçla kurulacak komisyon tarafından tespit edilecek. Bu yerlerin ot bedeli alınmaksızın tahsis amacı değiştirilerek tapuda Hazine adına tescilleri yapılacak.Bu taşınmazlardan kamu hizmetleri için gerekli olanların dışındakiler, talep sahiplerine bedeli karşılığında 29 yıla kadar tahsis edilecek. Bu yerlerde yapılacak yapılar kat adeti ikiyi, yapı inşaat alanı 200 metrekareyi geçemeyecek.

  Toplantıda konuşan İl Başkanı Bülent Tüfenkci ise halka rağmen bir şey yapmıyoruz.Başbakanımızı niye millet seviyor.Halka rağmen birşey yapmadığı için seviyor.Başbakanımız kime dayanıyor?Halka dayanıyor.Dünyaya meydan okunuyorsa,Türkiye'de birtakım güç odaklarına meydan okuyorsa tek dayandığı bir şey var,halk diye konuştu.

Biz sokak hareketleriyle iktidara gelmedik diyerek sözlerini sürdüren Tüfenkci "Biz medyanın desteğiyle iktidara gelmedik.Biz sermayenin desteğiyle iktidara gelmedik.Biz holdinglerin desteğiyle iktidara gelmedik.Kiminle savaşa savaşa mücadele ede ede geldik.Bunlarla savaşa savaşa,mücadele ede ede bir yerlere geldik.Kimin desteğiyle geldik.Sizlerin oyu ve duasıyla.Neye dayanıyoruz biz?İki şeye dayanıyoruz.Bir halka bir de Hakka dayanıyoruz.Dolayısıyla AK Partiyi desteklediğiniz müddetçe Allah'ın izniyle bu sorunların çözüleceğine inanıyorum ifadelerini kullandı.

 

Milletvekili Şahin'e AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkci,merkez ilçe başkanı Osman Güder,İl Başkan yardımcısı A.Turan Canpolat, Malatya Belediye Başkan yardımcısı Ertan Mumcu,Merkez İlçe Başkan yardımcıları Ayhan Baran,Ali Polatbaş,il genel meclis üyeleri M.Ali Doğan,H.Bayram Özbay,il yönetim kurulu üyesi Abuzer Karakaya ve partililer eşlik etti.


Bu haber : 2238 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 951839 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011595 kez ziyaret edilmiştir.