Bu sayfa : 1105806 kez ziyaret edilmiştir.
12 Ocak 2012

TBMM Genel Kurul
MİLLETVEKİLİMİZ SN.MUSTAFA ŞAHİN’İN TBMM GENEL KURULUNDA YAPTIĞI KONUŞMA METNİ:

 Eşit işe eşit ücret bizim iktidarımız döneminde yapılabilmiştir

 Daha önceki dönemlerde Türkiye’nin kanayan yaralarından biri olan adaletsiz ücret dağılımı, kamu çalışanları arasında psikolojik, sosyal ve özellikle ekonomik anlamda huzursuzluk yaratmakta idi.

AK Parti iktidarları öncesinde, hiçbir hükümetin bir türlü gündemlerine dahi alamadıkları sadece söylemlerinde ifade ettikleri eşit işe eşit ücret uygulaması bizim AK Parti iktidarları dönemlerinde yapılabilmiştir.

 Ücretler arasında denge sağlanması bizim temel amacımızdır

AK Parti hükümetimiz tüm olaylar karşısında hassasiyetle yaptığı çalışmaları bu konuda da göstermiş olup her gün yanlışı düzeltme adına yeni bir uygulamayı gündeme almakta ve bu uygulama üzerinde gerekli çalışmaları yaparak ilgili kanunlar ile çalışma hayatını nitelikli, adaletli, sistemli bir hale getirmeyi amaçlamakta ve uygulamaktadır.

Kamuda eşit işe, eşit ücret sistemi uygulamasını kademeli olarak hayata geçirmeye çalışıyoruz. İşin taşıdığı önem, zorluk ve sorumluluk gibi özellikleri göz önüne alınarak ödenen ücretler arasında bir denge sağlanması bizim temel amacımızdır. Yapılan değişikliklerle aynı unvan ve aynı kadroda olanların farklı ücret almasının önüne geçilmesi sağlanmış olacak.

 666 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle daha önce 2629 sayılı Kanunda düzenlemeler yapılmıştı. Fakat Kanun Hükmünde Kararnameyle yapılan bazı düzenlemelere ilişkin yeni düzenleme yapılması hasıl olmuştur. Buna göre Emniyet Genel Müdürlüğünde görev yapan pilot ve kurbağa adamların 3160 sayılı Kanununda da düzenleme yapılması eşit işe eşit ücret kapsamında gerçekleşmiş olacaktır.

  Daha önce 2629 sayılı uçuş, paraşüt, denizaltı, dalgıç ve kurbağa adam hizmetleri tazminat kanununda değişiklikleri 3160 sayılı Emniyet Teşkilatı uçuş ve dalış hizmetleri tazminat kanununda da bazı düzenlemelerin yapılması eşit işe eşit ücret kapsamında gerekmektedir. Bu kapsamda 3160 sayılı kanunun 6 ncı maddesinde bazı düzenlemeleri 2629 sayılı kanuna paralel olması amacıyla yapılması zorunludur.

 Yapılan bu değişikliklerle özellikle kamu çalışanlarımızın eşit işe eşit ücret alması sağlanmış olması bizleri ve bugüne kadar bu sıkıntıyı yaşayanları sevindirmiştir.

 Masum insanların canına kast edenler insanlıktan nasibini almış mıdır?

 Sözlerimi bitirirken, Şırnak Uludere ilçesinde hayatını kaybeden 35 vatandaşımıza ALLAH’dan rahmet, yakınlarına ve milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum.

Hiç kimsenin bu meclise insanlık dersi verme hakkının olmadığını ifade ederken, Türkiye’nin birlik ve bütünselliğini parçalamak isteyenler,

Biricik ana kuzusu olan o körpecik 12 – 13 yaşındaki kız çocuklarımızı ailelerinden koparıp dağa çıkarmak için baskı yapanlar,

 Masum 4 kız çocuğumuza 280 adet kurşun sıkacak kadar merhametsiz davrananlar,

 Güvenlik güçlerini ve masum vatan evlatlarına haince pusu kurarak şehit edenler,

 Referandum da halkın iradesine saygı göstermeyip sandığa gitmesini engelleyenler,

 Taziye ziyareti için gelen ilçe kaymakamına ve misafire saldırmaları için insanları kışkırtanlar,

 Bingöl’de canlı bomba sonucu anne ve iki evladının öldürülmesi,

 Bingöl’de 33 askerimiz, Başbağlar’da 37 masumun canlarına kıyanlar,

Vatandaşlarımızın canlarına ve mallarına kasıt ederek Molotof kokteylleri atanlar,

Ankara Kumrular sokakta ve İstanbul Güngören’de, dershane önlerinde bomba patlatanlar ve masum insanların ölümüne sebep olanlar, insanlıktan nasibini almışlar mıdır?

İşte asıl insanlık suçu bunlardır.


Bu haber : 3081 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 962113 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1022106 kez ziyaret edilmiştir.