Bu sayfa : 1095264 kez ziyaret edilmiştir.
19 Ağustos 2013

Sırtımızda yumurta küfesi var
  AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin köy ziyaretleri kapsamında gerçekleştirdiği ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor.

 Oy kaygısı gütmeksizin, köy ayrımı yapmadan Malatya merkez ve ilçelerin bütün köylerini adım adım ziyaret eden Milletvekili Mustafa Şahin'in Yazıhan ilçesine bağlı Karaca köyü ziyareti, köylüler tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı.

 Eski Bakanlardan Metin Emiroğlundan bugüne ilk kez iktidar partisi Milletvekillerinden birinin   kendilerini ziyaret etmesi sebebiyle yoğun bir kalabalık tarafından karşılanan Milletvekili Mustafa Şahin Karaca Kültür merkezinde köylülerle bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

 AK Parti iktidarları döneminde yapılan hizmetler,çözüm süreci ve Başbakan yardımcısı Bekir Bozdağ'a yapılan saldırı ile ilgili önemli açıklamalar yapan Milletvekili Mustafa Şahin " Hacı  Bektaş Veliyi anma etkinliklerinde Başbakan yardımcımızı yuhalayanları ve ona yumruk atan şahsı kınıyorum.Eminim ki orda o felsefeyi özümseyen bütün arkadaşlarımız kınadılar,şiddetle lanetlediler.Bunu yapanlar,yaptıranlar bir araya gelmemizi hazmedemeyenlerdir.Biz hep beraber bir Türkiye'yiz.Hep beraber bir değeriz.Benim Alevi Müslüman mı Sünni Müslüman mı,başka bir mezhebin müslümanı mı olduğuma ben karar vermiyorum ki.Bu topraklarda yaşamışsınız.Cenabı Allah bize buraları sevdirmiş,buraları imar etmekle memur kılmış.Belki benim köyüme gelsen bir saat kalmazsın,belki de benim köyümden buraya gelsem bir saat kalamam.Size burayı sevdirmiş.Diğerlerine başka yerleri sevdirmiş ve oraları yurt edinmişiz.Burası belki insanlarımızı 1000 yıldır değişik medeniyetlerde barındırıyor.Bizler iktidar vekilleri olarak arkadaşlarımızın hayat standartlarını daha da iyileştirmek için var gücümüzle çalışacağız,karış karış gezeceğiz.Bunu bizim dünyaya haykırmamız lazım.Biz işte buyuz.Alevi arkadaşımın da köyünde gidip oturmalıyım,oradaki dertleri dinlemeliyim.Onların dertleriyle de diğer köylerin dertleriyle de benim derdim gibi dertlenmek zorundayım" ifadelerini kullandı.

 Birlik ve beraberlik mesajları içeren konuşması sık sık alkışlarla kesilen Milletvekili Mustafa Şahin Alevi köyünde olduğumu biliyorum.Bugüne kadar bizi birbirimizden uzaklaştıranları şiddetle lanetliyorum,kınıyorum.Allah ıslah etsin diye konuştu.

Hizmetlerin bütün köylere eşit bir şekilde götürüldüğünü vurgulayan Milletvekili Şahin

 "Vatandaşımızın karşısına çıkarken diyorum ki biz iktidardayız.Bizim sırtımızda yumurta küfesi var ve biz bunu kırmadan götürmek zorundayız. Vatandaşlarımıza da eşit mesafede bir yağmur,bir rahmet yağdığı zaman içinden geçen herkese nasıl eşit oranda düşüyorsa iktidarın da nimetlerinden bütün insanlarımızın yağan yağmurdaki rahmet gibi aynı oranda  istifade etmesi gerekir.Buraya geldiğim zaman yapılan icraatlar verilen hizmetler yereldeki yöneticilerimizin halka olan bakışı,halka olan yaklaşımı nedir,ne değildir halktan dinleyelim.Halkımızdan da tabiri caizse dayak yiyelim.Dayak illa fiili olarak elle,yumrukla olmaz.Belki sözlerle olur.

Belki eksikliklerimizi söyleyerek olur ama bir milletvekili olarak  geçmişten bugüne kadar hayatımızın çizgisi de hep böyle olmuştur.Yapmış olduğumuz hizmetlerden dolayı iltifat duymak istemiyoruz.Yapamadıklarımızı eğer insanlar söylerse bir sonraki atacağımız adımı ona göre şekillendirmemize vesile olur düşüncesiyle buradayım" ifadelerini kullandı.

Karaca köyü muhtarı Hüseyin Koç ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek köyün sorunlarını anlattı.

Koç ayrıca iktidar partisi Milletvekillerinden  ilk kez Mustafa Şahin'in köylerini ziyaret ettiğini ve bu ziyaret için ayrıca şahsı ve köylüler adına  teşekkür ettiğini söyledi.

Milletvekili Mustafa Şahin'e,İl Başkan yardımcısı H.Bayram Yılmaz,AK Parti Yazıhan ilçe başkanı Veysel Ateş,Yazıhan Belediye Başkanı Ali Kaya,il genel meclis üyesi Cafer Kuşdoğan,il yönetim kurulu üyesi Hüseyin İşlek,ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililer eşlik etti.

Milletvekili Mustafa Şahin köylülerle birlikte Karaca Kültür merkezi önünde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra köyden ayrıldı.

 

 


Bu haber : 2331 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 951812 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011568 kez ziyaret edilmiştir.