Bu sayfa : 1095263 kez ziyaret edilmiştir.
20 Kasım 2013

Adaletin kuvvetli,kuvvetlinin de adaletli olması gerekir
   AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin Adalet Bakanlığının bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmada geçtiğimiz günlerde 28 Şubat  1997 davasında  tutuklanan Nurettin Kayan ve 9 yıldır cezaevinde yatan Zekeriya Şengöz ve Fahri Memur'un  durumunu gündeme getirerek"“Malatyalılar davası” diye bir dava ihdas edildi, hayali bir örgüt ihdas edildi.Başörtüsü zulmüne maruz kalan kızlarımızın, bacılarımızın o haklarını korudukları için. Kim yaptı o günkü zulmü? O günkü rektörler yaptı. Kimin eliyle yaptılar? İşte, 28 Şubat postmodern darbesinin uşaklığını yapan, postallarını yalayan zihniyetler yaptı.Nurettin Kayan diye bir kardeşimiz, dikkatinizi çekiyorum arkadaşlar, bu kardeşimiz o günün şartlarında örgüt lideri diye aranan ağabeyini Bursa’da misafir ediyor. Misafir etmiş olduğu ağabeyi örgüt liderliğinden aranıyor ve aradan biraz zaman geçtikten sonra ağabeyi gidip teslim oluyor. Teslim olduktan sonra süreç başlıyor ve ağabeyi beraat ediyor. Sözüm ona beraat eden ağabeyini koruduğu için veya ona yardım ve yataklık yaptığı için ona şu anda üç yıl sekiz ay Yargıtay 9. dairesinin vermiş olduğu ceza var. Adalet bu mudur Allah aşkına?"  diye konuştu.

  O günün şartlarında tehlike arz edebilir gerekçesiyle arkadaşlarının mağdur edildiğinin tekrar dile getiren Milletvekili Şahin her ne kadar suça bulaşmamış olsalar bile ileride suça yönelik veya devleti yıkmaya yönelik boyutlara ulaşacak bir tehlike arz edebilirler  diye tutuklandığını ve halen cezaevinde olduğunu söyledi.

  28 Şubat döneminde mağdur edilen ve halen cezaevinde yatan arkadaşlarının bulunduğunu her fırsatta dile getirdiklerini kaydeden Milletvekili Şahin  şunları aktardı:

   O günün şartlarında yine mağdur olan kardeşlerimiz var. Belki arkadaşlarımın çoğu bunu dillendirdi, ben tekrar yineliyorum.Dokuz yıldır içeride yatan arkadaşlarımız var ve  Nurettin Kayan'da geçtiğimiz cuma günü alındı ve tekrar cezaevine kondu. Zulme ve haksızlığa uğramış olan kimse demek, hakkını alıncaya kadar en kuvvetli demektir. Kuvvete dayanmayan adalet aciz, adalete dayanmayan kuvvetin zalim olduğunu biliyoruz. Adaletin kuvvetli, kuvvetlinin de adaletli olması gerekir. Bizim adalet anlayışımız bu.

 

 


Bu haber : 2040 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 951811 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011567 kez ziyaret edilmiştir.