Bu sayfa : 1095340 kez ziyaret edilmiştir.
30 Aralık 2013

120 milyar kaybımız oldu
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, "Halkımızın Başbakanımıza verdiği destek ve Başbakanımızın dik duruşu sayesinde, taşeronlar vasıtasıyla servis edilmeye çalışılan senaryo geri tepmiştir" diyerek, son yaşanan olaylar nedeniyle 120 milyar TL'den fazla öz kaynak kaybımız olduğunu vurguladı.

 

Beraberinde AK Parti il başkan yardımcılarından Hakan Kahtalı ve bazı parti yöneticileriyle birlikte Malatya Ticaret ve Sanayi Odası'nı (MTSO) ziyaret eden AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, burada yaptığı konuşmada 17 Aralık'ta yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrasında yaşananlara temas etti. "Ülkemiz ne zaman ekonomik büyümeyi yakalasa, içeride ve dışarıda itibarı artsa bu coğrafyada senaryolar tertiplenmektedir. Son yapılan tertipte halkımızın Başbakanımıza verdiği destek ve Başbakanımızın dik duruşu sayesinde, taşeronlar vasıtasıyla servis edilmeye çalışılan senaryo geri tepmiştir" diyen Milletvekili Şahin, servis edilen senaryolara en iyi cevabın 30 Mart 2014 yerel seçiminde verileceğine inandığını vurguladı.

Her güzel çalışmanın sonunda yurt dışı bağlantılı ve yerli taşeronları işbirliğiyle senaryoların uygulandığını söyleyen Şahin, "Ortadoğu ticari sirkülasyonunun Halk Bankası kanalıyla yapılmasını içlerine sindiremeyen çevreler, İsrail, İngiliz, Alman ve Amerika rahatsız olmaktadır. Kendilerinin elde edemediklerini, yerli taşeronları vasıtasıyla düğmeye basıp, 17 Aralık sabahı uygulamaya koymaya çalıştılar. Sonuçta 120 katrilyondan, yani 120 milyar TL'den fazla öz kaynak kaybımız oldu" şeklinde konuştu.

Türkiye'nin ekonomik istikrarının arttığını, milli gelirin 2 bin 500 dolarlardan 11 bin dolarlara kadar çıktığına işaret eden Şahin, faizlerin ise yüzde 50-60'larda iken yüzde 3-4'lere kadar düştüğünü vurguladı.

MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ise, Türkiye'nin 2013 son çeyreğinde 4,4 büyüme olduğunu hatırlatıp, "Etrafımızdaki olumsuz gelişmelere rağmen Türkiye'nin hızlı şekilde büyümesi bazı kesimleri rahatsız ediyor. Son olaylar, Türkiye'nin büyümesini hazmedemeyen güçler, insafsızca eleştirmeye başlamış ve ülkemizin ekonomik kayıplara uğraması için ellerinden geleni yapmışlardır. Türkiye üzerine oynanan oyunları millet olarak bozmamız lazım. Her zamankinden fazla birlik beraberliğe ihtiyacımız var. Sağduyu ile davranıp, Türkiye'nin önünü ve milli iradenin önünü kesme gayretlerine fırsat verilmemelidir" dedi. 


Bu haber : 2182 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 951888 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011644 kez ziyaret edilmiştir.