Bu sayfa : 1095244 kez ziyaret edilmiştir.
06 Ocak 2014

Muhalefete yüklendi
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Hukukçular Derneği Malatya Şube Başkanı Necati Karabay’ı ziyaret ederek, bir süre görüştü.

Ziyarette konuşan Milletvekili Mustafa Şahin,“Bir gün içinde bir birinden tamamen bağımsız olan dosyalar UYAP’a bilgi verilmeyerek, birleştirilerek ülkede kaos olması için bir girişim yapılmıştır. Onlar tarafından 120 katrilyon TL tutarındaki bir zararı bu ülkenin insanlarının omzuna bindirdiler ve bundan da başarılı oldular. Bu ülkede 10 kuruşluk bir yolsuzluk varsa, bunun karşılığında 120 katrilyon TL tutarındaki bir zararı vatandaşımızın sırtına yüklediler. Yolsuzlukla mücadele konusunda kim bizim ufkumuzu açıyorsa, kim bize bilgi veriyorsa bir takım deneyimlerini aktarıyorlarsa biz onlara dua ederiz” dedi.

Şahin, “Ana muhalefet partisini eleştirmek istemiyorum, felek bir kere vurmuş sillesini. Bu ülkede 90 yıldır Cumhuriyetin kurucusu olduklarını iddia etmelerine rağmen darbelerin akabinden hemen sonra iktidarı ancak teneffüs edebiliyorlar. Ama maalesef en son yargı darbesinden hemen sonra Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibi gidip, ABD Büyükelçiliğinin önünde hemen diz çöktüler. Ülkeye vurulmak istenen bir darbe varken, anamuhalefetin durması gereken yer iktidarın yanında olmaktır. Anamuhalefet servis edilmeye çalışılan tezgahları bozması gerekirken, yangından mal kaçırır gibi , ‘Ufukta darbe olacak, darbeden sonra bize ihtiyaç olacak’ düşüncesi ile gidip ABD elçisi ile yemek yediler. İnsanlarımız bunları çok iyi biliyor” diye konuştu.

AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Bayram Taşkın’ın katıldığı ziyarette konuşan Hukukçular Derneği Şube Başkanı Necati Karabay ise, “Milletimiz yolsuzluk yapanlar kim olursa olsun bağımsız yargı önünde hesabının sorulmasını istemektedir. Ancak, yargıla yapılırken hukuktaki masumiyet ilkesine yargı mensuplarının ve kamuoyunun azami dikkat etmesi gerekmektedir. Aksi takdirde yapılan soruşturma değil, siyasi linç olacaktır. Büyük şirketlerin tüm mallarına bir gecede el koyarsanız, ülkemize yatırım yapacak olan küresel sermayeyi korkutursunuz, ülke zarar görür. Kişilerin üzerinden, kişinin mensubu olduğu grubun da suçlanarak adete cezalandırılmaya çalışılması, değişik tarihlere ait ve farklı görev alanlarına giren soruşturmaların tek bir dosyaymış gibi birleştirilerek şüphelilerin hepsinin birden gözaltına alınmaları,soruşturmanın başsavcıdan gizlenmesi, amirlerine bilgi verilmemesi UYAP’a kaydedilmemesi düşündürücüdür” dedi.

 

 


Bu haber : 2033 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 951792 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011548 kez ziyaret edilmiştir.