Bu sayfa : 1095301 kez ziyaret edilmiştir.
08 Ocak 2014

Darbenin değişik versiyonu STK’lar üzerinde yürütülmeye çalışılıyor
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Memur-Sen Malatya Şubesi’ni ziyaret etti.

Ziyarette konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Şahin, “Sivil toplum kuruluşları içerisinde nadide bir yere sahip olan Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen’in bu ülkeye bugüne kadar çizgileri ile demokratikleşme noktasındaki çabalarını çok iyi biliyoruz. Hem de yarınlarımızın mimarları, mühendisleri ve gecesini gündüzüne katarak çalışan öğretmenlerimizin bir araya geldiği bir kurumdur” dedi.

Milletvekili Şahin, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“17 Aralık’ta yapılan darbenin değişik bir versiyonun da sivil toplum kuruluşları üzerinden yürütülmeye çalışıldığından haberdarız. Sağduyu sahibi olan vatandaşlarımızın her alanda olduğu gibi bu alanda da hassasiyetlerini koruduklarına olan inancımız tamdır. Şuana kadar herhangi bir sendikaya üye olmayan bazı arkadaşlarımız neme lazım düşüncesi ile belki lakayt davranabilirler. Ama ne olursa olsun hangi sendikaya gönül veriyorsa gidip o sendikaya üyelik yapsınlar. Sendikalar içerisinde de birtakım girişimler vardı. Ama beklediklerini bulamayıp geri adım atmak zorunda kalanlar, şu anda bu sendikalar üzerinden birtakım ameliyatlar yapmaya çalışıyorlar. İnsanlarımızın daha da duyarlı olması lazım.”

Memur-Sen İl Temsilcisi Kerem Yıldırım ise bir grubun yetki gaspı için medyayı, yargıyı ve emniyetin bir bölümünü kullanarak, yönetimi kendi zimmetlerine geçirmek istediğini ileri sürdü. 17 Aralık olayını darbe girişimi olarak gördüklerini belirten Yıldırım, bu konuda duruşlarının net olduğunu ve yapılmak istenenin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan üzerinden Türkiye’yi yeniden Şubat soğuğuna döndürmek olduğunu söyledi.

 

 


Bu haber : 2332 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 951849 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011605 kez ziyaret edilmiştir.