Bu sayfa : 1095280 kez ziyaret edilmiştir.
09 Ocak 2014

Tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunuyorum
 

 

 

                                                                                                                       

 

    AK Parti Malatya Milletvekili Sn. Mustafa Şahin’in 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

 

 Yönetimle halkın arasında bağlantı kuran, bilgi akışını sağlayan, toplumsal varoluşta yaşanılan tüm ayrıntıları her bireye eşit olarak ulaştıran basın camiamız, toplumun en önemli nesnel gerçekliğidir. Bu nedenle, güçlü gazeteci, güçlü basın kuruluşunun, güçlü basın kuruluşları da güçlü demokrasinin tesisini sağlayacaktır. 
 Vatandaşların bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme özgürlüğünün en temel hak olduğu görüşü, modern dünyanın tartışmasız gerçeğidir.

  Haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, insanların toplum ve dünya ile bütünleşmesinde önemli bir misyona sahiptir.

  Basının toplumun sesi olma işlevini yerine getirebilmesi,basın özgürlüğünü kısıtlayan engellerin kaldırılmasına,doğru ilkeli,kişilik haklarına saygılı habercilik anlayışının benimsenmesine, her şartta meslek etiğinin gözetilmesine, basın çalışanlarının haklarına sahip çıkılmasına onlara özgür çalışma ortamı sağlanmasına bağlıdır.

AK Parti iktidarları döneminde  demokrasimizin işlemesi ve kökleşmesinde hayati sorumluluk üstlenen basın mensuplarımızın, görevlerini daha verimli şekilde yerine getirebilmelerine büyük önem verildiğini görmekteyiz. Basın mensuplarımızın çalışma şartlarının, günümüz ihtiyaçlarına göre iyileştirilmesi, hükümet olarak önceliklerimiz arasında yer almaya devam edecektir.

  Bu duygu ve düşüncelerle,gazetelere ekonomik ve sosyal imkanlar sağlamak için 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe giren 212 sayılı yasanın kabulü nedeniyle ilan edilen çalışan gazeteciler gününde,ilkeli, tarafsız yayın yapan tüm gazetecilerin 10 Ocak Gazeteciler gününü kutluyor,tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

                                                                                                         

 

 

 

 


Bu haber : 2200 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 951828 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011584 kez ziyaret edilmiştir.