Bu sayfa : 1095313 kez ziyaret edilmiştir.
14 Ocak 2014

3 dönümlük alan Bakanlıktan alındı

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Eski Devlet Hastanesi’nin arazisinden 3 dönümlük alanın bölgeye poliklinik hizmetlerinin verilmesi için Bakanlıktan alındığını söyledi.

Malatya Gazeteciler Cemiyeti’ne yaptığı ziyarette eski devlet 
Hastanesi’nin poliklinik olarak kullanılması konusundaki gelişmeler hakkında bilgi veren Milletvekili Mustafa Şahin, “Özellikle devlet hastanelerinin birleştirilip, yeni bir devlet hastanesinin yapılması ile alakalı eski devlet Hastanemiz ile ilgili tepkiler konusunda biz Milletvekilleri olarak Sağlık Bakanlığı nezdinde yapmış olduğumuz girişimler sonucunda; o bölgenin her ne kadar TOKİ’ye verilmiş olması rağmen, poliklinik hizmetlerinin yapılabilmesi için oradaki 3 dönümlük bir araziyi eski hastane binasının başhekimlik olarak kullanılan binayı bakanlıktan aldık. Burayla ilgili olarak yazı çıktı. Orada Kamu Hastaneleri Birliği vasıtasıyla bütün ana branşlarda 40 doktor ile birlikte poliklinik hizmetleri verilecek. Acil hizmetlerinin iki ayrı yerde olması sıkıntıya sebebiyet vereceği için poliklinik hizmetleri geç saatlere kadar devam ettirilecek” dedi.

Yeni Devlet Hastanesinin yanında 300 yataklı 
Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile 150 yataklı Fizik Tedavi Hastanesi’nin yapılacağını belirten Şahin, yeni hastanelerin yapımına kadar Beydağı Kampusu’nun hizmetlerine devam edeceğini kaydetti.


Bu haber : 2273 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 951861 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011617 kez ziyaret edilmiştir.