Bu sayfa : 1095265 kez ziyaret edilmiştir.
28 Ocak 2014

Akçadağ siyaseti Malatya’da denge belirleyici olmuştur
AK Parti Malatya milletvekilleri Mustafa Şahin, Öznur Çalık, Cemal Akın ile Birlikte Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Çakır, Akçadağ ilçesinde Parti yöneticisi Aziz Teşdoğ’un organize ettiği yemeğe katıldılar.

30 Mart Yerel seçimlerine hızlı bir şekilde hazırlanan AK Parti’de İlçe Belediye Başkan adaylarının açıklanmasının ardından çalışmalara start verildi. AK Parti Akçadağ ilçe teşkilatı, Yerel yönetimlerden sorumlu Başkan yardımcısı Aziz Teşdoğ’un organize ettiği yemek programına AK Parti Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin, Öznur Çalık, Cemal Akın, Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Çakır, AK Parti Akçadağ Belediye Başkan Adayı Ali Kazgan, Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, AK Parti Akçadağ ilçe Başkanı Vahap Yücekaya ile birlikte Parti yönetim kurulu üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık AK Parti iktidarı döneminde 11 yılda Akçadağ’a birçok hizmet ettiklerini ifade ederek şunları söyledi; “ 30 Mart’ta yerel seçimlere gidiyoruz. Kuruluşundan itibaren Partimizin iki dönem Belediye başkanlığını yapmış Sayın İbrahim Koşara yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Bu bir bayrak yarışıdır. Bu bayrak yarışında Malatya’ya çok önemli hizmetler yapmış, İl Özel idare Genel Sekreterliği yapmış, Malatya’nın her karesinde, her köşesinde emeği olan Vali yardımcımız Ali Kazgan bugün gelip elini taşın altına koyuyor ve “Ben Akçadağ’a hizmet etmek istiyorum” diyor. İşte inanıyorum ki kuruluşundan itibaren bütün arkadaşlarımızla beraber Ali Bey Allah nasip ederse 31 Mart’ta Akçadağ Belediye Başkanımız, bundan sonra Akçadağlılarında emrinde olacak. Bundan önceki dönemde atanmıştı, artık seçilmiş. Artık Ali Başkan’da Akçadağ’a çok önemli hizmetler yapacaktır” ifadelerini kullandı.

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Akçadağ siyasetinin Malatya’da denge belirleyici bir unsur olduğunu ifade etti. Milletvekili Şahin açıklamasına şöyle devam etti; “Bugün burada Akçadağ’da sizlerle beraber olmanın, sofranızda ekmeğinizi paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 30 Mart Yerel seçimlerinde Akçadağ Belediye Başkan Adayı olarak İstanbul ve Ankara illerimizde Vali yardımcılığı görevi yapmış, Malatya’da İl Özel idare Genel Sekreterliği görevlerinde bulunan Ali Kazgan partimizin adayı olmuştur. Sayın Vali yardımcımız yapmış olduğu görevlerden edindiği bilgi ve birikimini, tecrübelerini bundan sonra Akçadağ’a hizmet olarak yansıtacaktır. Malatya’da Akçadağ siyasetinin denge belirleyici bir unsur olduğu, şekillendirdiği mutlaka söylenir. 30 Mart yerel seçimlerinde Akçadağlılar gerekeni yapacaktır.” Şeklinde konuştu.

Yemek organizasyonunun ardından Milletvekilleri ve beraberindeki grup Belediye statüsü düşen Bahri mahallesine doğru hareket etti. Akçadağ Belediye Başkan Adayı Ali Kazgan ise vatandaşlarla bir araya geldi. Kazgan, Partililer ve vatandaşlar ile Akçadağ ile ilgili fikir ve görüşleri dinleyerek not aldı.

 

 


Bu haber : 2375 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 951813 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011569 kez ziyaret edilmiştir.