Bu sayfa : 1095296 kez ziyaret edilmiştir.
16 Nisan 2014

Fendoğlu milletimizin sevgisine mazhar olmuştur
 Milletvekilimiz Sayın Mustafa Şahin Hamit Fendoğlu ile ilgili yayınladığı mesaj:

   Malatya'da 17 Nisan 1978 tarihinde meydana gelen olayda, eski milletvekilimiz ve o dönemde Adalet Partisi, Milli Selamet Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin ortak desteği ile seçilen Bağımsız Belediye Başkanımız Hamid Fendoğlu, Ankara'dan kendi adına gönderilen paketi evinde açarken bombanın patlaması üzerine, gelini ve 2 torunu ile birlikte şehit edilmişti.

1978'de  Malatya'mızın hassas bir bölge olması hasebiyle,12 Eylül  darbe planlarına zemin hazırlamak, Alevi-Sünni kardeşliğini zedeleyip,kardeşliğe halel getirmek amacıyla,ülkede bir kaos ortamı oluşturmak isteyenler böylesi menfur bir saldırıyı gerçekleştirmiş ancak Malatya'mız oynanan bu oyuna gelmemiştir. 36 yıl önce katledilen değerli belediye başkanlarımızdan rahmetli Hamit Fendoğlu, Malatya'ya hizmet etme aşkı ile çalışan, Malatya'mızın yetiştirdiği örnek şahsiyetlerden biriydi. Millet olarak bir daha yaşanmasını arzu etmediğimiz bir dönemde evine gönderilen paket sonucu şehit edilmesi ülkede ve Malatya'da büyük üzüntü yaratmıştı.

  Şahsiyeti, başarıları ve Malatya'mızın önünü açan  hizmetleriyle milletimizin sevgisine mazhar olmuş Hamit Fendoğlu'nu  aziz milletimiz unutmayacak, daima hayırla yad edecektir. Hamit Fendoğlu'nu vefatının yıl dönümünde rahmetle anarken, ailesine bir kez daha başsağlığı dileklerimi iletiyorum.

 

 

 

 

 

 


Bu haber : 2302 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 951844 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011600 kez ziyaret edilmiştir.