Bu sayfa : 1095274 kez ziyaret edilmiştir.
17 Nisan 2014

Özal seçkin kişiliğiyle milletimizin takdirini kazanmıştır
AK PARTİ MALATYA MİLLETVEKİLİ SAYIN MUSTAFA ŞAHİN'İN TURGUT ÖZAL'IN ÖLÜM YILDÖNÜMÜ İLE İLGİLİ YAYINLADIĞI MESAJ:

Turgut Özal, devletin tüm kademelerinde (Bürokrat, Başbakan ve Cumhurbaşkanı) başarılı çalışmalar yaparak o günlerde rüyasını  ve hayalini gördüğü  Türkiye’nin oluşması için tarihi adımlar atıp farklı alanlarda atılımlar yapmıştır. Ülkemizin  kalkınması için sürekli  üstün bir gayretin içinde olmuş, seçkin kişiliğiyle; Milletimizin, Türk dünyasının ve Dünya’nın takdirini kazanmıştır.

Türkiye, Özal döneminde dünyaya açıldı. Bizim insanımız yatırım,ihracat, üretim, turizm,  döviz gibi gerçekleri gördü, tanıdı. Değişim, dönüşüm, haberleşme, telefon ve bilgisayar Özal’la birlikte gündemimize girdi. Teşebbüs hürriyeti, Din ve vicdan hürriyeti, Fikir hürriyeti Özal Felsefesi’nin temelleriydi. O dönemde ülke bir kere daha şantiye haline geldi. Türkiye, kendi imkân ve ufkunun farkına vardı. Özal, enerjinin, ekonominin önemini çok iyi biliyordu. Para, finans ve dövizin her yönünü avucunun içi gibi tanıyordu. Özel sektörün önünü Turgut Özal açtı. Özal’ın yaptıklarından asla hazzetmeyen, onun ülkesine olan sevdasından tiksinen bir güruh vardı. Suikaste uğradı, iftiraya uğradı, hakarete uğradı, yılmadı. Hain güç odaklarının Özal'ı yıkmak için gerçekleştirdiği bütün girişimlere rağmen Turgut Özal şu müthiş cümlelerle bize hedef gösteriyordu: “21. yüzyıl Türk asrı olacak. Adriyatik’ten Çin Seddi’ne kadar bütün coğrafyalarda biz varız, biz olacağız.”

Özal’a da Tayyip Erdoğan'a atılan iftiralar gibi envai çeşit yalan ve iftira ile çamur atıldı. Özal da seçimlerde yenilmiyordu. Özal da güdümlü derin vesayetin talimatlarına boyun eğmiyordu. Onun ailesine de her türlü yalan ve iftira atıldı. O süreçlerde yine muhalefet ve iliştirilmiş medya Özal’la savaşıyordu. 1989 yılı yerel seçimlerinde Turgut Özal’a da tuzaklar kurulmuştu.O zamanki belediye seçimleri Özal’a karşı bir referanduma dönüştürüldü.Parti kongresinde kurşunlandı uçağının düşürülmesi için planlar yapıldı. Olmadı. Özal cumhurbaşkanı olduktan sonra birkaç defa zehirlenerek sonunda öldürüldü. Özal’a o zaman çamur atanlar bugün çamura batmış vaziyetteler.Şimdi Menderes ve Özal dönemlerinde olduğu gibi tıpatıp benzer yol ve yöntemlerle Tayyip Erdoğan da ortadan kaldırılmak, en azından iktidardan uzaklaştırılmak isteniyor. Son 12 yılda püskürtülen bir hayli darbe teşebbüsünde olduğu gibi 17 Aralık darbe teşebbüsü de püskürtüldü. 27 Nisan, Ergenekon, Balyoz, kapatma davası ve Gezi teşebbüsünde olduğu gibi bu noktada Yeni Türkiye önemli bir badireyi daha başarıyla atlattı. Çünkü bu defa durum öncekilerden çok çok farklı. Hemen hemen tüm kurumlarıyla vesayetin karşısında olan bir devlet var. Tüm bu oyunların farkında olan bir millet var.

Darbelere boyun eğen,vesayet karşısında dik duramayan siyasi kültür rahmetli Turgut Özal sayesinde çözülmeye başlamıştır.Yükselen Anadolu sermayesi, dışa açılan Türkiye bir yandan darbecilerin tahayyül edebilecekleri sınırların çok ötesine geçmiş, diğer taraftan da ‘hayır’ demeyi öğrenmeye başlamıştır.Turgut Özal'ın hizmet aşkı, çalışkanlığı, kararlılığı,duruşu unutulmayacaktır.

Bu vesileyle ülkemizi bölgesinde aktif  bir konuma getiren , Türkiye’nin daha müreffeh ,özgür ve atılımcı olması için gayret gösteren 8.Cumhurbaşkanımız,Hemşehrimiz,Rahmetli Turgut Özal’ımızı  ebediyete intikalinin yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyorum. Milletimizin başı  bir kez daha sağ olsun.

 

 

 


Bu haber : 1937 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 951822 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011578 kez ziyaret edilmiştir.