Bu sayfa : 1070324 kez ziyaret edilmiştir.
22 Ocak 2012

İçimizden geçen ikinci üniversitenin adının Turgut Özal üniversitesi olmasıdır
Malatya’da AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, bu yıl Malatya’ya ikinci bir devlet üniversitesinin yapılması noktasında girişimlere devam ettiklerini bildirdi.

Şahin, 2012’de Malatya’ya 100 milyon lira yatırım geleceğini hatırlatarak, hedeflerinin içinde bu yıl Malatya’ya ikinci bir devlet üniversitesinin kazandırılmasının da olduğunu belirtti.

 Bu yıl Malatya’ya ikinci bir devlet üniversitesinin yapılması noktasında girişimlere devam ettiklerini bildiren Şahin, AK Partili 5 Malatya milletvekilinin bunun için girişimlerde bulunduğunu anlattı.

 İnönü Üniversitesinin öğrenci sayısının 30 bine ulaştığını kaydeden Şahin, artık Malatya’ya ikinci bir devlet üniversitesi gerektiğini ifade etti.

İkinci devlet üniversitesini Battalgazi ilçesinde düşündüklerini kaydeden Şahin, ’’İnönü Üniversitesinin ilçede Tacan yerleşkesi var. Bu yerleşkesinin yanında Milli Savunma Bakanlığına ait 3 bin dönümlük Boran Atış Sahası’nın olduğu yere yeni üniversitemizin kazandırılmasını arzu ediyoruz. Bu çerçevede Milli Savunma Bakanlığı nezdinde görüşmelere devam ediyoruz. Bakanlığın bu alanı üniversite kurulması için tahsisini sağlamaya çalışıyoruz’’ diye konuştu.

 Kurulmasını istedikleri üniversitenin tarım ağırlıklı ihtisas birimleri olan bir üniversite olması için ciddi çalışmalar yürüttüklerini aktaran Şahin, ’’Sık sık Milli Savunma Bakanı’mıza da konuyu soruyoruz. İnşallah hayırlı bir sonuç alacağız düşüncesindeyiz’’ dedi.

 Milli Savunma Bakanlığının söz konusu atış sahasının artık yerleşim birimlerinin ortasında kaldığına dikkati çeken Şahin, atışlar için gerçek mermi kullanıldığını, bu nedenle buranın başka bir yere taşınması gerektiğini anlattı. Yer tahsisinin sağlanmasının ardından Yüksek Öğretim Kuruluna (YÖK) ikinci bir üniversite için talepte bulunacaklarını anlatan Şahin, ’’İçimizden geçen bu kurulmasını istediğimiz üniversitenin adının Turgut Özal Üniversitesi olması’’ diye konuştu.

 


Bu haber : 3051 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 928107 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 986628 kez ziyaret edilmiştir.