Bu sayfa : 1095292 kez ziyaret edilmiştir.
14 Temmuz 2015

Milletvekili Şahin, "Sözümün Arkasındayım"
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, HDP ile ilgili söylediği sözlerinin arkasında olduğunu belirtti. 

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin’in bir ziyaretinde yaptığı açıklamada “HDP siyasetin gayri meşru çocuğudur” söylemin ardından HDP İl Başkanı Hasan Şahin açıklama yaparak milletvekili Mustafa Şahin’in özür dilemesini, aksi halde kendisini gayri meşru göreceklerini açıklamıştı.

HDP’nin bu açıklaması üzerine basın mensuplarının konu ile ilgili sorusunu cevaplayan Şahin, “Sözümün arkasındayım. HDP ile alakası ise, şuan diyorum ki, bunlar hep gayri işlerle iştigal ediyorlar. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da buraya göç etmiş vatandaşlarımız var. Seçimden sonra yapmış olduğum teşekkür ziyaretlerinde seçim öncesinde aynen şunu ifade ediyorlar, ‘Bize telefon ederek veya da gençleri göndererek diyorlar ki, sizler Bingöl’den, Muş’tan geldiniz adresleriniz belli sandıklarınızı takip ediyoruz. HDP’den başkasına oy vermeyeceksiniz.’ Malatya’daki vatandaşlarımıza baskı uygulayan, gayri meşru yollardan oyunu artırmaya çalışan zihniyeti kınadım” diye konuştu.

HDP’nin aldığı oyun gayrimeşru olduğunu öne süren Şahin, “Gayri meşru nedir? Gayri meşru olarak insanların oylarını ipotek altına almak, gerçekten meşru değildir. O bölgede yaşayan insanları tehdit ederek oy almanın gayri meşru olduğunu ifade ediyorum. Orada gayri meşru işlerle uğraşan, yani, siyasetin gayri meşru işleriyle iştigal eden çocuğu diye ifade etmeye çalışıyorum ve bugün yine sözüm arkasındayım” dedi.


Bu haber : 1757 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 951840 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011596 kez ziyaret edilmiştir.