Bu sayfa : 1095268 kez ziyaret edilmiştir.
10 Ağustos 2015

Bizden Önce Verilmiyordu
AK Parti Milletvekili Mustafa Şahin, çiftçiye ödenen 41 lira desteğin AK Parti hükümetinden önce verilmediğini hatırlatarak, “Bizden önceki dönemde çiftçilerimize değil böyle bir destek bunun esamesi bile okunmazdı. 41 lira bir can suyu olabilir. Kısacası yetmez ama evet diyoruz” dedi.

AK Parti il teşkilatının düzenlediği halk gününe milletvekili Mustafa Şahin katıldı, şahin, halkın sorunlarını dinledi.

VATANDAŞLARIMIZLA HER DAİM İÇ İÇEYİZ

Halk günü programından önce basına açıklamalarda bulunan Şahin, “Biz 6-7 yıldan bu yana her Cuma vatandaşlarımızın taleplerini bire bir görüşmek üzere halk toplantılarımız oluyordu. Bu toplantılarında mutlaka bir milletvekilimizin nezdinde yapılmasını uygun görmüştük. İl başkanlığımız döneminden bu yana mutat hale getirdiğimiz bir süreç bu. Ancak bazen kesintiye uğradı. Yerel seçimlere ya da genel seçimlere denk gelen süreçte ara vermek zorunda kaldık. 7 Haziran seçimlerinden önce kısmen de olsa askıya almak zorunda kaldık. İnşallah bugünden itibaren il başkanlığımızın bize vermiş olduğu bilgi neticesinde bunu mutat hale getirmiş olacağız. Kısmet olursa bundan sonra her Cuma günü, Cuma saatinden sonra her hafta bir milletvekilimizin katılımıyla beş hafta da bir bir milletvekilimiz burada olacak. Vatandaşlarımızla biz zaten her daim iç içeyiz. Milletvekillerimizin tamamı Malatya da vakitlerini geçirmeye çabalıyorlar. Vatandaşlarımızın bizlere ulaşma noktasında bir sıkıntılarını olmadığını düşünüyoruz.

İŞE ALINMALAR BELLİ BİR USÜLE BAĞLI

Burada şunu hasetten dile getirmek istiyorum Vatandaşlarımızın halk günlerinde illa da ben geleyim bana bir iş bulsunlar anlayışı ben şahsen kabul etmiyorum. İktidarda olan bir partinin milletvekili de olsak Türkiye de şu anda işe alınmaları zaten belli bir usule bağlanmış. Eğer devlet dairelerine girmek istiyorlarsa geçmiş dönemde olan bu algıyı biz zaten bizden önceki hükümetler döneminde Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) getirilmişti. Hangi partiden, hangi meşrepten olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ise kamuya alınacak personellerin alımı herkes eşit şartta tabi tutulmak zorunda. Böyle bir şeyi bizim başarmamız imkan dahilinde değil. Halk günlerine böyle bir düşünceyle gelen arkadaşlara bizim böyle bir şeyi başarmamız imkan dahilinde değil’’ dedi.

YETMEZ AMA EVET

Milletvekili Şahin, zirai don nedeniyle çiftçilere dönüm başı ödenen 41 lira destekle ilgili olarak, şunları söyledi: “Şu anda içinde bulunduğumuz dönem itibariyle bir takım sıkıntıların var olduğunu biliyoruz. Bunu da biz Başbakanımıza ilettiğimiz de 25-30 milyon lira destek verdiler. Bunu yaparken de müracaat eden insan sayısına böldüler ilk etapta 250 lira gibi bir rakam görünüyordu. Müracaat sayısı artıkça limit de düşmüş oldu. Şu anda 41 lira gibi bir rakam gözüküyor. Şu anda 41 lira gibi bir destek sağladık. Bizden önceki dönemde çiftçilerimize değil böyle bir destek bunun esamesi bile okunmazdı. AK Parti olarak gerçekten bizden önceki dönemlere göre daha iyi şeyler yaptığımızı düşünüyorum. Devletin kasasında çok daha fazla para olsaydı belki daha yüksek bir fiyat verilecekti. Vatandaşlarımızın şu anda almış oldukları 41 lira bir can suyu olabilir. Kısacası yetmez ama evet diyoruz.”


Bu haber : 1491 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 951816 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011572 kez ziyaret edilmiştir.