Bu sayfa : 1095275 kez ziyaret edilmiştir.
14 Ağustos 2015

Chp’nin Işid Raporunu Eleştirdi
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Veli Ağbaba önderliğindeki CHP Heyeti’nin hazırladığı IŞİD Raporu ile ilgili masum insanları katleden silahlı terör örgütlerinin hangi kaynaklardan beslendiğinin de detaylı araştırılmasını CHP’den beklediğini söyledi.

 

Şahin, CHP’nin hazırlamış olduğu raporun takdire şayan olduğunu belirterek, “Şu ana kadar Türk siyasi hayatımızda önemli birtakım dönemeçlerde hep karşımıza çıkan CHP’nin yapmış olduğu çalışmalarda bazılarını mutlaka başarılı buluyoruz, bazılarını belki yersiz buluyoruz. Ama ben özellikle ülkemizde Suruç katliamı ile birlikte gündeme gelen IŞİD terörünün de araştırılıp sorgulanması noktasında yapmış oldukları bu çalışmanın takdire şayan olduğunu düşünüyorum.

Ancak, şu anda IŞİD denilen lanetli terör örgütünün yaklaşık 1-2 yıldır ülkemizin ve dünyamızın özellikle Orta Doğu coğrafyasında gündeme geldiğini bilmekteyiz. Türkiye’mizde bu güne kadar masum insanlar üzerinde sanırım birkaç eylem oldu ve ben bunları şiddetle lanetliyorum. Yani eline silah alıp da hak aramaya çalışan kim olursa olsun, adı ne olursa olsun ister İslam’ı kullansınlar ister gayrimüslim bir takım şeyleri kullansınlar. Yani bizim inançlarımızın hiçbir zaman için silahlı mücadeleye insan kanını dökerek emellerimize ulaşmayı menşur kılmadığımızı biliyoruz. Hiçbir zaman biz buna yer vermedik” dedi.


Şahin,“Şu anda bu ülkede dökülen kanların haddi hesabı yok, 30 bin 40 binden fazla masum memleket evladını katleden bu aşağılık terör örgütünün ve diğer taraftan özellikle DHKP-C denilen ve buna benzer örgütlerin çalışma tarzlarını, hangi köyde hangi ilçede hangi bölgede insan devşirmelerinin temel argümanlarının ne olduğunu mutlaka CHP’nin sorgulamasını arzu ediyorum” diye konuştu.


Mustafa Şahin, CHP’nin hazırladığı raporun temel amacının ne olduğunu öğrenmek istediğini söyledi. CHP’nin bazı ifadelerini manidar bulduğunu ifade eden Şahin, “Çok iğrenç ve aşağılık bir şekilde ambulansların bile kullanıldığını söyleyerek, 112’yi ve diğer sağlık hizmetlerini veren bu teşkilatımızın çalışmalarını hedef olarak göstermelerini manidar buluyorum” dedi.


Şahin son olarak, masum insanları katleden silahlı terör örgütlerinin hangi kaynaklardan beslendiğinin detaylı araştırılmasını da CHP’den beklediğini söyledi.

Kaynak : http://www.malatyahabermerkezi.com/


Bu haber : 1536 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 951823 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011579 kez ziyaret edilmiştir.