Bu sayfa : 1095332 kez ziyaret edilmiştir.
20 Ağustos 2015

Kaynarca Mah. Ev Toplantısı
Ak Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Kaynarca Mahallesi’nde düzenlenen ev toplantısında vatandaşlarla buluştu. Şahin’in hedefinde ise eli kanlı terör örgütü PKK vardı.
Yeşilyurt İlçesine bağlı Kaynarca Mahallesi’nde gerçekleştirilen ev toplantısına Milletvekili Mustafa Şahin’in yanı sıra Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya ve partililer de katıldı.
Burada konuşan Milletvekili Şahin’in hedefinde, son günlerde alçakça saldırılarla gündeme gelen eli kanlı terör örgütü PKK vardı. Ülkede her kesimden insanların birçok sıkıntı çektiğini dile getiren Şahin, “Alevi’si de, Sunnisi de, Kürdü de, Türk’ü de çok sıkıntı çekti” dedi.
Zamanında Güneydoğu ve Anadolu’ya hizmet götürülmediği için PKK terör örgütünün bölgede üstünlük sağlamaya uğraştığını söyleyen Şahin, “Orada yaşayan bizim Kürtler vatandaşlarımız adına onların haklarını savunduklarını iddia ederek ortaya çıktılar. Ama bugün biz 13 yıllık iktidarımız süresinde oralara yol götürdük, sağlık hizmetleri götürdük, oralara barajları götürdük. Oralarda Kürtçe konuşmayı serbest ettik. Yani engellilerin tümünü ortadan kaldırdık” diye konuştu.
Türkiye’de yaşayan her vatandaşın birinci sınıf insanca yaşaması için ellerinden gelen her türlü gayreti gösterdiklerini ifade eden Şahin, “Ama bugün ne yapıyor bu lanet örgüt. Yine bu hizmetlerin gitmemesi, bölgedeki insanları hizmetle buluşturmamak için ellerinden geleni yapıyorlar. İnsan haklarının ihlal edildiği her yerde dik duran parti biz olduk. Bu hakların tümünü biz buralara verdik, bundan kim rahatsızlık duyuyor. O insanları istismar eden çeteler ahlaksızca o bölgedeki Kürtlerin haklarını savunduklarını söyleyen terör örgütleri barajlara giden araçları yakıyorlar, o yollarda giden insan insanları tehdit ediyorlar” dedi.
PKK’nın bölgede Kürtlere zulüm ettiğini kaydeden Şahin, 12-13 yaşındaki çocukların zorla dağlara çıkarıldığını ve istismar edildiğini söyledi. Kürtlerin haklarını savunduklarını iddia eden PKK’nın küçük kız çocuklarını zorla dağa götürdüğünü ve kendi emelleri doğrultusunda ahlaksızca kullandıklarını ifade eden Şahin, “O bölgedeki insanlarımızın asimile edilmesinin önüne geçtik. Ama bu örgüt ne yapıyor? Orada bu insanlarımızın kanına girmeye çalışıyor. Biz bunlarla mücadele ettik bugüne kadar” dedi.


Bu haber : 1591 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 951880 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011636 kez ziyaret edilmiştir.