Bu sayfa : 1071328 kez ziyaret edilmiştir.
10 Şubat 2012

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Sayın Habip SOLUK ile Görüşüldü
 

 

Adalet ve Kalkınma Partisi Malatya Milletvekili  Mustafa Şahin Malatya-Sivas karayolundaki bölünmüş yol çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Malatya Milletvekili  Öznur Çalık ile birlikte  Hekimhan İlçe Başkanı İhsan Sarıtaş, Malatya İl Genel Meclis Üyesi Nebi Yiğit ve Kurşunlu Belediye Başkanı Necati Benli  ile birlikte Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Habip Soluk ile görüştü

 

YATIRIM PROGRAMINA ALINDI

 

 Hekimhan Sivas karayolunda bölünmüş yol yapılması gerektiğine vurgu yapan Şahin“Malatya Sivas Karayolunun Malatya’yı ilgilendiren 108 km’lik kısmının bölünmüş yol çalışmaları 2012 yılı için yatırım programına alındığı ve ihalesi bu yıl içerisinde  yapılacak. Çalışmaların iki kısım halinde ihale edilecek . Yolun Hekimhan’a doğru olan 54 km’lik birinci kısmının ihale çalışmalarının hazırlıklarına başlandığını  Sayın Müsteşarım bizlere ifade ettiler. Ayrıca  Kurşunlu yolunun  asfalt programına alınması içinde talepte bulunduk.

 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Habip Soluk ise yaptığı açıklamada,  Tüm ülkede Ulaştırma  alanında başlatmış olduğumuz seferberlik  Malatyamızı da kucaklıyor.. Yapımı devam eden   Karahan geçidinin 2013 yılında bitmiş olacağını ve Ayrıca Erkenek Tüneli ile ilgili çalışmaların sistemli ve hızlı bir şekilde devam ettiğini belitti. Yapımı devam eden projelerin bitmesiyle birlikte Malatya’nın ulaşım alanındaki sıkıntılarının biteceğini ifade etti.


Bu haber : 3024 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 928926 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 987632 kez ziyaret edilmiştir.