Bu sayfa : 1070355 kez ziyaret edilmiştir.
18 Şubat 2012

Konak ziyareti
 

 

                                                                                                                 AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe komisyonu üyesi Mustafa Şahin beraberinde Merkez İlçe başkanı Osman Güder, İl Başkan yardımcısı Hakan Kahtalı, belediye başkan yardımcısı Ertan Mumcu, il genel meclis üyeleri ve teşkilat mensuplarıyla birlikte  merkeze bağlı Konak mahallesini ziyaret etti.

Konak mahalle esnafını ziyaret eden Milletvekili ve teşkilat mensupları sonrasında Konaklılarla biraraya gelerek mahallenin sorunları hakkında bilgi aldı.

Burada konuşan Milletvekili Mustafa Şahin, Hakkaniyet ölçüleri içerisinde hizmet vermek zorundayız. AK Parti kurulduğu günden bugüne halkımızın sevgisini kazanmıştır ve o tarihten bugüne genel başkanımızın o dik duruşunu düzgün ilkeli tavırlarını halkımız benimsemiştir ve 3 Kasım 2002’den bugüne kesintisiz desteklemiştir. Bizden önce hiçbir siyasi parti bu kadar uzun süre iktidarda kalamamıştır, İktidar onlara nasip olmamıştır dedi.

Her şeyin bedeli olduğu gibi bu ikitidarın da bedeli olduğunu söyleyen Milletvekili Şahin sözlerini şöyle sürdürdü:

Biz bu bedeli 1970lerden itibaren ödedik.Darbelerle,senaryoların içerisine çekilmeye çalışılan bu güzel insanlar işkencelerden,ihtilallerden geçti.Soruşturmalar,işkenceye tabi tutulmalar,önlerinin kesilmesi için yapılan senaryolardan  başarıyla geçmiş ve halkımız 2002 ye geldiğimizde AK Partiyle birlikte çağ atlamıştır. Dönüp geriye baktığımızda hamdolsun kirli bir izimiz olmamıştır,yamukluğumuz olmamıştır.

 

Konak beldesinin merkeze bağlanmasından sonra hizmet alımında sıkıntıların asgariye indiğini belirten Şahin, belediyenin çalışmalarını takdir ettiğini büyükşehirle birlikte hizmetlerin artarak devam edeceğini söyledi.

 

Merkez İlçe Başkanı Osman Güder de konuşmasında” Bizler AK Parti olarak 9 yılı bitirip 10.yılda yine iktidardayız. Sayın Başbakanımız Türkiye genelinde halkla beraber siyaset yapmayı kendisine şiar edinmiştir ve siyasetine halka beraber halkın istekleri ve direktifleri doğrultusunda devam etmiştir diyerek kendilerinin de Başbakanın direktifleri doğrultusunda yerelde daha önce il başkanlığı yapmış olan milletvekili  Mustafa Şahin’in başlatmış olduğu nöbetçi vekil uygulamasıyla  her hafta bir vekilin vatandaşların sorunlarını dinlediğini ve  fırsat buldukça merkez ilçe teşkilatı olarak  milletvekilleriyle birlikte mahallelere giderek vatandaşlarımızın sıkıntılarını yerinde tespit etmeye çalıştıklarını söyledi.

 

Belediye Başkanı Ertan Mumcu ise”  vekilimizle birlikte vekilimizin daveti üzerine Konaklılarla birlikteyiz. Konak bilindiği üzere artık mahallelerimizden bir tanesi.Başlangıçta Konaklılarımızın bu durumu yadırgamasına rağmen ama ben inanıyorumki ilerleyen süreçte Malatya Belediyesinin Konağa verdiği hizmetlerle yadırganan bu durum yerini hoşnutluğa bırakmıştır ”dedi.

 

Mumcu sözlerini şöyle sürdürdü:

 

Konakta inşallah bu sene meydan düzenleme çalışması gerçekleştireceğiz. İstimlak ve kamulaştırma yapılması gereken yerler var. Bu projeyi bu sene hayata geçiririz.

 

Konakla ilgili konuşulacak en güzel şey belediyemizin “Horata Vadisi” projesi olacaktır. Eğer bu proje hayata geçerse buranın Malatya’daki algılanışı ve Malatyayla olan irtibatı ve Konaktaki hemşerilerimizin bölgede oluşacak dönüşümden dolayı her anlamda kazançlı çıkacakları Malatya’nın yüzünü değiştirecek bir proje olacaktır. Horata vadisi projesini Konakla bir bütün olarak ele alıyoruz. Değişik projeler hazır. Mülk sahipleriyle olan görüşmeler devam ediyor. Sorun çıkmazsa önümüzdeki 3- 5 yıl içerisinde doğunun en büyük en prestijli modern bir alt merkezi oluşacaktır.

 

İlköğretim çağındaki çocuklarımızın etüd ve eğitim ve dersane   takviyesi alması anlamında ciddi bir talep vardı. Bu  talepleri göz önünde bulundurarak belediye binası olarak kullanılan yeri okuma ve eğitim merkezi haline dönüştürmeyi amaçlıyoruz. Kültür müdürlüğü bünyesinde öğretmen arkadaşlarımızı istihdam ederek buradaki ilköğretim çağındaki çocuklarımıza takviye amaçlı okuma ve eğitim merkezi   olarak sizlerin hizmetine sunacağız.

 

 

 

 


Bu haber : 2818 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 928138 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 986659 kez ziyaret edilmiştir.