Bu sayfa : 1070306 kez ziyaret edilmiştir.
06 Mart 2012

36000 çiftçiye ödeme yapılacak
 

  AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu üyesi Mustafa Şahin, Gıda Tarım ve Hayavancılık Bakanlığı tarafından mazot, gübre ve topraz analizi destek ödemelerinin başladığını, 7 milyon TL mazot,8,5 milyonTL gübre ve 500.000 TL toprak analizi olmak üzere toplamda 16.000.000 TL tutarındaki destekleme ödemelerin üretici ve çiftçilerimizin hesabına aktarıldığını bildirdi.

 Şahin başvuruları 3 Şubat 2012 tarihinde sona eren 2011 yılı mazot, gübre ve toprak analizi destekleme kapsamında ilimiz genelinde merkez ve diğer 13 ilçemizde 36000 civarında çiftçiye ödeme yapılacağını söyledi.


Bu haber : 3294 kez izlenmiştir

Yorumlar


bilal | 09 Mart 2012 12:57

Çiftçilerimizin özverili çalışmaları ve emeklerinin karşılığını alamamaları nedeniyle sayın vekilin bu konuda çalışmalar yapılmasına öncülük etmesini de beklemekteyiz... Daha önce \"Köylü milletin efendisidir\" sözü ile çiftçilerimize doğru değeri veren Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk\'ten sonra ülkemizde hergün biraz daha geriye gitmek sureetiyle çiftçiler ve köylüler toplumda en son basamağa itildiler. Bu memlekette birini rencide etmek amacıyla \'köylü\' diye hitap edilmesi noktasına gelindi. AK Parti hükümeti kurulduğu günden beri çiftçilere yönelik çalışmalardan bahsedildi. Sayın başbakanın çiftçilere kdv\'siz mazot sözü verdiğinden bahsedilir. Sayın vekilimizden ricamız Türkiyemizeki çiftçilerimize KDV\'siz mazot verilemsi yolunun açılması konusunda çalışmalr yapmasıdır. Unutulmamalıdır ki, dünyanın en büyük markaları bile dizel araçlar üreterek mazot fiyatlarının yükselmesine neden oldular. Çiftçielrimize verilen destekler gerçek anlamda hiçbir şekilde yeterli olamamaktadır. KDV\'siz mazot çiftçilere sağlanırsa Türkiye\'nin tarım ekonmisinin ilk senede 2 kat büyüme göstereceği kanısındayım. Mazot, gübre, vs. araçların alımı o kadar zor ki, çiftçiler şehirlere göç ederek tarımı bırakmak zorunda kaldılar... Allah kolaylıklar versin. Saygılarımla


gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 928089 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 986610 kez ziyaret edilmiştir.