Bu sayfa : 1071376 kez ziyaret edilmiştir.
10 Nisan 2012

Hizmet ışığımız sönmeyecek
 

AK Parti Battalgazi ilçe danışma toplantısı gerçekleştirildi.

 Toplantıya AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe komisyonu üyesi Mustafa Şahin, Merkez İlçe Başkanı Osman Güder,İl Başkan yardımcıları Hakan Kahtalı,İsmet Yılmaz,Battalgazi belediye başkanı Selahattin Gürkan ve çok sayıda partili katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Battalgazi İlçe Başkanı Mehmet İlbak toplantıya katılan herkese teşekkür ederek toplantının hayırlara vesile olmasını diledi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da AK Partinin kurulduğu günle bugün arasında çok büyük farklar olduğunu söyledi.

Gürkan, Halkın egemenliğinin meclise yansımadığı,  genel politikasını halkın iradesi doğrultusunda yürütemediği bir yapı içerisinde bu ülkenin gelişmesini ve büyümesini istemediği için farklı argümanlarla bu memleketin içerisinde kaoslar yaratarak istikrarı ve istikameti doğru olmayan bir yapıya karşın AK Partinin kurulmasıyla birlikte dünyadaki mazlum ülkelerin temsilcisi konumunda olan bir ülke haline geldik dedi.

 

İl Başkan yardımcısı Hakan Kahtalı ise İlçe danışma toplantısına gösterilen yoğun ilgiden dolayı teşekkür ederek toplantının hayırlar getirmesini temenni etti.

 

Son olarak konuşan Milletvekili Mustafa Şahin de, Bu ülkede yaşayan insanlarımızın hayat standartlarının daha iyi bir seviyeye gelmesi için hep beraber gayret gösteriyoruz. Hiç kimseyi ötekileştirmeden, tehdit olarak görmeden hizmet vermeye çalışıyoruz dedi.

 

Battalgazi ilçesine yapılması düşünülen yatırımlarla ilgili bilgi veren Şahin, Ulu cami etrafına yapılan yeni düzenlemelerle Battalgazi ilçesini inanç turizminin merkezi olacak bir konuma getirmeyi planladıklarını söyledi.

 

Yeni eğitim sistemiyle ilgili bilgi veren Şahin şunları  söyledi:

 

28 Şubat 1997 tarihinde demokrasiye fiili olarak yapılan bir müdahale neticesinde o gün eğitim sistemimizi allak bullak eden anlayış hala görev başındaymış gibi davranıyolardı.

O gün belki çok sığ düşünüyorlardı. O gün böyle küçük düşünenler imam hatipleri kapatmak için meslek liselerini gözden çıkardılar. Meslek liseleri bizler için vasıflı eleman yetiştiren, niteliklerine göre becerilerine göre okul tercih etme noktasında önlerinde bir  fırsatken meslek liseleri içersinde %10’a tekabül eden İmam hatip okullarının kapatılması için meselk liselerini gözden çıkardılar.

Meslek liselilerin önlerinin açılması noktasında vatandaşlarımızın, sanayicimizin, işadamımızın bizden talepleri vardı. Biz bu talebi yerine getirdik.

Biz istiyoruz ki çağdaş dünyanın yetiştirmiş olduğu insanlar bizim insanımız olsun.

Hiç kimsenin baskı altında eğitim görmesini istemeyiz. İnsanlarımızın özgür iradelerine mutlaka birtakım alternatifler sunacaksınız.

 Amacımız çeşitliliği artırmak, insanlarımızın vasıflarına göre, becerilerine göre bu imkanları onların hizmetine sunmaktır.4+4+4ün içeriği de budur.

Bazıları birtakım vehimlerle, endişelerle bunların önüne geçmeye çalışıyorlar. Kız öğrencileri okula göndermeyeceksiniz dediler. El insaf. AK Parti iktidara geldiği günden bugüne haydi kızlar okula başta olmak üzere birçok alanda çalışmalar yaparak çocuklarımızın okullaşma oranını yükselttik. Okuma yazma kampanyalarıyla okuryazar oranını %90lara çıkarmışız.160.000 den fazla kız öğrencimiz bizim dönemimizde okulla buluşmuş.

Birtakım varsayımlarla eğitimde yaptığımız çalışmaları farklı göstermeye çalışanlar var.

 

28 Şubat 1997’de birtakım öcüler oluşturup insanlarımız arasında kin ve nefret tohumları saçmaya çalışanlar oldu. Cumhuriyetin kurulduğu günden bugüne kadar hiçbir ülkede görülmeyen iç tehditlerle uğraşmışız. Kürtleri tehdit görmüşüz.Türkleri tehdit görmüşüz.Lazı tehdit görmüşüz.çerkezi tehdit görmüşüz.aleviyi sünniyi tehdit görmüşüz.Kendi dinamiklerimizi bu uğurda heder etmişiz.

AK Parti iktidara geldiği günden bugüne hep şunu söylemişiz. ne Alevinin Sünniye ne Türkün Kürde ne de Lazın Çerkeze bir üstünlüğü vardır. Bütün herkesin aynı haklardan yararlanması hususunda elimizden gelen bütün gayreti sarf etmişiz.

İnsanlarımızın özgür bir şekilde kendi kendilerini ifade etmeleri gerekir. bu amaçla elimizden geldiğince bu gayreti gösteriyoruz.

Kürtçe konuşmanın yasak olduğu bir ülkede, kendi evladıyla demir parmaklıklar arasında Kürtçe konuşması yasaklanmış bir ülke, yıllardır ötekileştirilen bu insanımızı pasif durumda bırakmışız. Onları Marksist bir gurubun kucağına atmışız.

 

Bugün biz yeni teşvik paketiyle bölgeler arasındaki ekonomik farklılıkların ortadan kalkması için, doğu ve güneydoğuda ezilmişliklerini iliklerine kadar hisseden vatandaşlarımızın  önlerine bir imkan sunulması, istihdamın daha iyi bir noktaya taşınması için elimizden geldiğince  gayret gösteriyoruz. Biz devlet olarak o bölgede yatırımlarımızı artıracağız.

Birtakım güç odaklarının hizmetlerin gitmesini engelleme girişimlerine rağmen biz hizmet ışığımızı artırarak devam ettireceğiz.

Biz vatandaşlarımız bize oy versin diye bunları yapmıyoruz. Vatandaşımızın gasp edilmiş haklarını vatandaşımıza iade etmek için çalışıyoruz. Maalesef bizden önceki dönemlerde paramızı hortumculara kaptırmışız.

Bu ülkede eğer 15.000 km.den fazla duble yol yapılmışsa kaynakların doğru kullanılmasıyla yapılmıştır.

Bizim ihracatımız 35 milyar dolar iken şu anda 140 milyar dolara ulaşmış. Krize rağmen yükselmiş. Parayı pul olmaktan kurtarmışız. IMF’ye olan borç 24 milyar iken şimdi bu borç 2,5 milyar dolara düşmüş. Bunları yaparken ne yapmışız? Kayıp ve kaçağı önlemişiz.

 

 

 

 


Bu haber : 2596 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 928974 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 987680 kez ziyaret edilmiştir.