Bu sayfa : 1070305 kez ziyaret edilmiştir.
11 Nisan 2012

Dünün yanlışlarını resetledik
 

Dünün yanlışlarını resetledik

Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; Cumhuriyet Halk Partisinin polis teşkilatımız hakkında vermiş olduğu önergenin aleyhinde söz almış bulunmaktayım. Yüce Meclisinizi saygıyla selamlıyorum.

Özellikle dün itibarıyla, komşu ilimiz Elâzığ’ın Maden ilçesinde şiddetli rüzgâr ve hortumdan meydana gelen olay neticesinde hayatını kaybeden 6 vatandaşımıza Cenabı Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum, yaralı olan 6 kardeşimize de yine acil şifalar dileyerek sözlerime başlamak istiyorum.

Değerli arkadaşlar, polis teşkilatımız elbette, bilindiği gibi, bugüne kadar, ülkemizin bütünlüğü için cansiparane bir şekilde hayatlarını ortaya koyarak mücadele etmiş oldukları bu ülke sathının her toprağında bizim can ve mal güvenliğimiz için, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için, gecelerini gündüzlerine katarak, organize suç örgütleriyle olan mücadelelerinde terör örgütlerine ve karşılarına çıkan yasa dışı her türlü şiddete karşı, hukuk ve yasalar çerçevesinde görevlerini yapmaktalar. Özellikle onların varlığı bizim güvenliğimiz için. Elbette ki yataklarımızda rahat bir şekilde yatabiliyorsak onların varlığına borçluyuz.

Özellikle bugün kutlanmakta olan 167’nci yıllarını saygıyla kutlarken, hayatlarını kaybeden yüce şehitlerimize Cenabı Allah’tan rahmet, gazilerimize saygı ve şükranlarımı sunarken, hâlâ görevlerini ifa etmekte olan bütün polislerimize, emniyet teşkilatlarımıza da sevgi, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum.

Özellikle AK PARTİ iktidarları döneminde, bir bir karşımıza çıkan her kurumla alakalı ciddi sıkıntıları, bugüne kadar, devrim niteliğinde çalışmalarla, tabiri caizse dünün yanlışlarını reset’leyerek, her alanda olduğu gibi polis teşkilatımızın da karşılaşmış olduğu sorunların ikame edilmesi için onların lehine yapılan bütün çalışmalar, bu son on yıla geldiğimizde, gerek iletişim noktasında, vatandaşlarımızla polislerimizin barışık olması noktasında, sokağa çıktığımızda belki gençlerimizin, evlatlarımızın, çocuklarımızın polisi gördüklerinde sanki her an şiddete maruz kalacakmış gibi bir anlayışı enjekte etmeye, dikte etmeye çalışan bir anlayıştan artık bugün polisle barışık, polisle kucaklaşan bir anlayışın hâkim olduğuna şahit olmaktayız.

Elbette ki bunların sosyoekonomik ve psikolojik noktada çalışma şartlarının iyileştirilmesi noktasında düne göre bugün AK PARTİ iktidarları döneminde yapılanlar da yine takdire şayan çalışmalardır. Elbette ki her kurumda olduğu gibi bu kurumumuzda da yer yer sıkıntılar karşımıza çıkacaktır. Hayat var oldukça sorunlarla mücadele etmek, tabii ki her insanın olduğu gibi, bizim de asli görevimizdir ama biz hiçbir zaman için yalnız bir günde polislerimizi anlayan, diğer günlerde taşlayanlardan da olmadık. Sokağa çıktığımızda onlara karşı yapılan kutlamalarda alınan tavırları yüce halkımız çok daha iyi bilmekte. Onun için bunlar bizim gerçekten göz bebeğimiz, her an için onların yanındayız, elimizden geldiğince de onlarla alakalı yapılacak olan çalışmaları, bugüne kadar yaptığımız gibi, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz.

Özellikle bugün orman çiftçimizin, orman köylümüzün yıllardır sabırla beklemiş olduğu 2/B yasasının bir an önce yürürlüğe girmesi için, bu yasal düzenlemenin bir an önce Genel Kurula inmesi noktasında beklenen sıkışıklıktan dolayı bu önergeye katılmıyoruz. Asli işimiz olan bu yasal düzenlemelerin bir an önce tekrar yerini bulması için gereken çalışmayı, gayreti göstereceğimizi ümit ediyorum.

Yüce Meclisinizi saygıyla selamlıyorum, saygılar sunuyorum. 


Bu haber : 2500 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 928088 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 986609 kez ziyaret edilmiştir.