Bu sayfa : 1070354 kez ziyaret edilmiştir.
13 Nisan 2012

Kainatta hiçbir insan onun kadar sevilmedi
Alemlerin efendisini, gönlümüzün sultanı, insanlığın kurtarıcısı, Peygamber Efendimiz(S.A.V)’i hangi yazıyla, methiyeyle, şiirle, cümleyle, kelimeyle anlatırsakanlatalım yetersiz ve aciz kalır… Ona ne yazılsa az, ne anlatılsa eksik kalır. 

 Kâinatta hiçbir insan onun kadar sevilmedi… Mü'minlerin çarpan kalbi, gözündeki yaş, yüreğindeki sevdadır onun sevgisi… Kurtuluşun anahtarı, Rabbine yakın olmanın rehberi, huzur vemutluluğun kaynağıdır onun sevgisi…

Peygamber Efendimiz MUHAMMED MUSTAFA(S.A.V)’in sevgisi yaşamımızın ayrılmaz parçası olmalıdır. Peygamber efendimizin(S.A.V) ahlakının izinden gidip,sürekli  kendimizi sorgulamalıyız.Hayatımızı Peygamber Efendimizin(S..A.V)’in hayatına endekslediğimizde, huzur ve mutluluğu yakalayacağımızdan kimsenin endişesi olmamalı….

O hayat ki, sabrın kalesi…

O hayat ki, sevginin anahtarı…

O hayat ki, adaletin timsali…

O hayat ki, ilmin rehberi…

O hayat ki, karanlığın aydınlığı…
Peygamber Efendimiz(S.A.V) çocukluğunda bile örnek bir insandı. Ona insanlar MUHAMMEDÜL EMİN(En güvenilir insan) diyorlardı. Tüm davranışları ve konuşmaları ile insanlığa ışık olmuştur.

Bu kutlu doğum haftası çerçevesinde düzenlenen panel, seminer ve anma etkinlikleri ile peygamber efendimizi(S.A.V)’i daha iyi tanımaya ve onun sevgisiyle  hayatımıza yön verip  onun bizlere çizmiş olduğu doğrultuda yaşamak hepimizi mutlu edecektir. Kutlu doğum haftasının  tüm insanlığa ve islam alemine hayırlar getirmesi dileğiyle.


Bu haber : 2714 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 928137 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 986658 kez ziyaret edilmiştir.